Sevgililer Günü Yemekleri |14 Şubat Yemek Fikirleri|

Sevgililer Günü Yemekleri |14 Şubat Yemek Fikirleri|

Sevgililer Günü Yemekleri

Her yıl 14 Şubat sevgililer günü, sevdiğimiz insanlarla bir araya geldiğimiz güzel bir gündür. Bu günü ise özel bir şekilde geçirmek isteriz. Özel bir günü güzel geçirmenin anahtar malzemesi ise tabi ki yemektir. Özenle hazırlanmış, lezzetli bir yemeğe, bu günde romantic mumlar da eşlik eder. Yemeğe başlamadan gözler doysa da, karınların lezzet ile doyması da oldukça önemlidir. Bu sebeple biz de sizler için, sevgililer günü yemekleri tarifleri hazırladık. Hadi kolları sıvayalım!

Sevgililer Günü Yemekleri

Sevgililer Günü İçin Yemek Tarifleri

Öncelikle menünüze güzel bir çorba ile başlamanız önerilir. Burada size tavsiyemiz ise;

Fesleğenli Domates Çorbası

Kremalı Mantar Çorbası

çorbaları olabilir. Çünkü hem hafif, hem de lezzetli çorbalardır. Tab ki sadece bu çorbalarla unutulmaz bir akşam yemeği hazırlayamayız. Bize gösterişli ve parmak ısırtacak bir ana yemek, tatlı ve içecek de gereklidir. Hadi şimdi de onlara bakalım.

Sevgililer Günü Yemeği Tarifleri

Sıra geldi ana yemeğimize. Bunun için ise size harika bir liste hazırladık. Yemek isimlerinin üzerlerine dokunarak tariflere hemen ulaşabilirsiniz. Hadi bakalım, güzel sevgililer günü yemekleri için daha işimiz çok.

Garnitürlü Pirinç Pilavı Tarifi

Zeytinyağlı Yaprak Sarması Tarifi

Külbastı Tarifi

Patlıcan Kebabı Tarifi

Pizza Tarifi

Yan Lezzetler

Şinitzel Tarifi

Su Böreği Tarifi

Sebzeli Krep Tarifi

Sevgililer Günü Yemekleri

Sevgililer günü yemek önerileri nden birini seçtiyseniz ve yan lezzet olarak da karar verdiyseniz, şimdi sıra tatlıda. Böyle güzel yemekler yedikten sonra tatlısız tabi ki olmaz. Hadi şimdi bir de ağız sulandıran tatlılara göz atalım.

Damla Sakızlı Muhallebi Tarifi

Güveçte Sütlaç Tarifi

Çikolatalı Fondü Tarifi

Kadayıf Dolması Tarifi

Kalburabastı Tarifi

Bu güzel tatlılardan biri ya da ikisini de seçtikten sonra, bunların yanında güzel bir içecek gitmez mi sizce de? Maksat sevgililer günü ağzımız tatlansın, güzel sohbetlerle birlikte güzel bir akşam geçirelim. Hadi şimdi de bir kaç içecek bakalım.

Evde Gerçek Milkshake Tarifi

Smoothie Tarifi

Limonata Tarifi

Türk Kahvesi Tarifi

Yukarıdaki güzel içecek seçeneklerinden sonra da artık listemiz tamamlanmış demektir. Verdiğimiz bu zengin tavsiyeleri ve yemekleri kolayca yapabilmeniz için size kolay tarifler hazırladık. Bu 14 Şubat akşamında ağızlarınıza tat katmış olmaktan mutlu olduk. Size keyifli bir akşam dileriz.

 

Oyla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir