Düz Bir Karın İçin 4 Sağlıklı İçecek

Düz Bir Karın İçin 4 Sağlıklı İçecek

Düz Bir Karın İçin 4 Sağlıklı İçecek

Karın Düzleştiren İçecekler

Bazılarımız için kilo vermek sürekli yaşanılan bir sorun. Düzenli olarak kilo vermeye çabalamak zorunda kalabiliyoruz. Ve bir türlü gitmek bilmeyen karın bölgesi yağlanmaları… Biliyorum ki sizler de bu sıkıntılardan birini yaşıyorsunuz. Ya sürekli kilo vermeye çalışıyorsunuz ya da özellikle karın bölgesi yağlanmasından şikayetçisiniz. İşte bu yazım tam sizlere göre! Bu yazımda inatçı karın bölgesi yağlarını eritmek için sizlerle birbirinden farklı karın düzleştiren içecekler paylaşacağım. Diyet yapanlar zaten birkaçına aşinadır. Damak tatları alışık olduğundan garipsemeyecekler ve severek tüketeceklerdir diye düşünüyorum.

Düz Bir Karın İçin 4 Sağlıklı İçecek

Karın bölgesinde yaşadığımız kilo problemleri birçoğumuzun ortak problemi ve birçoğumuz gibi sen de internete girip “düz bir karın için beslenme”, “karın düzleştiren içecekler”, “düz bir karın için diyet” gibi aramalar yaptın ve belki de hala arayış içerisindesin. Karın bölgesinde biriken yağlar vücudumuzda en kolay depolanan yağlardır, bu nedenle kilo alıp verirken bu etki genellikle ilk olarak karın bölgesine yansır. Göbek bölgesindeki yağlanmalardan kurtulmak çok güzel bir motivasyondur. Sadece karın bölgenizdeki fazla kilolardan dolayı giyemediğiniz veya giymek istemediğiniz kıyafetleri giyebileceğiniz anlamına gelir ve bu yaptığınız her şeye, verdiğiniz tüm emeklere değer.

Çoğumuz düz bir karın için çok farklı diyetler denedik ve istediğimiz sonucu alamayarak vazgeçtik. Karın bölgesi en kolay kilo tutan ve en zor kilo verdiğimiz bölgedir. Bu nedenle karın bölgesi düzleştirmek için diyetler dışında, yogalar, egzersizler ve ev yapımı tarifler de oldukça popüler. Tüm bu tariflerin, diyetlerin esas aldığı husus kahvaltıdır. Evet, kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu biliyoruz fakat kahvaltıdan daha önemli bir unsur varsa o da kahvaltıdan önce tüketilen içeceklerdir. İşte bu yazımda bunlardan birkaçını ele alacağım sizler için. Bu yağ yakan içecekler sayesinde göbek yağlarınızı eritme hızınız artacak. Yağ yakan içecekler temel olarak metabolizmanızı hızlandırmayı hedef alır. Şimdi bu karın düzleştiren içecekleri detaylı bir şekilde ele alalım ve siz de kendinize en uygun olanı seçip diyet planınıza ekleyin.

 

Düz Bir Karın İçin 4 Sağlıklı İçecek

Kimyon Suyu

“Göbek yağı nasıl erir?” merakında olan ve bunun için araştırma yapmış kişiler kimyonun göbek yağı eritme amaçlı kullanıldığını da duymuştur mutlaka. Kimyon suyu genelde gaz oluşumunu gidermek amaçlı kullanılır fakat bilmediğimiz bir başka özelliği de göbek yağı eritmesidir. Kimyonun bu amaçla tüketebilmek için öncelikle suyunu hazırlamanız gerekir. Bunun için öncelikle bir çorba kaşığı kimyon tohumunu bir bardağı alıp üzerine su eklemelisiniz. Ardından bu karışımı bir gece bekletmeniz gerekiyor. Ve sabah ilk işiniz kimyon suyunuzu süzüp tüketmek oluyor. Sabah aç karnına içtiğiniz bu kimyon suyu, metabolizmanızı ve sindiriminizi hızlandıracak. Bu sayede de açlığınızı bastıracak ve yağ yakma sürecinizi hızlandıracak düşük kalorili bir içeceğe sahip olmuş oldunuz.

 

Limon Suyu

Limon suyunu ve yağ yakmadaki etkisini bilmeyeniniz yoktur. Diyet dönemlerinde en çok kullanılan yardımcılardan biridir. Göbek yağı eritme dışında vücudunuza gereken antioksidanları ve C vitaminini sağlar. Yine kimyon suyu gibi sindirim sisteminizi çalıştırır ve metabolizmanızı hızlandırır. Bunların yanı sıra sizi gün boyu enerjik ve aktif tutması da cabası. E daha ne olsun değil mi? Zaten biliyorsunuz ama yine de söyleyelim bir bardak ılık suyun için yarım limon sıkıp her sabah tüketebilirsiniz dilerseniz karışıma çok az bal da ekleyebilirsiniz.

En Sağlıklı İçecekler

Yeşil Çay

Düz bir karın için 4 sağlıklı içecek ler arasında yeşil çay da bulunuyor. Her sabah aç karnına tüketebileceğiniz en sağlıklı içecek olabilir. Sadece sabah aç karnına değil, açlık hissettiğinizde, ara öğünlerinizde yağ yakımını kolaylaştırması, ödem attırması için de günde 3 bardağa yakın tüketebilirsiniz. Aynı zamanda cildinizi de güzelleştireceğinden yeşil çaya mutlaka şans vermelisiniz. Birçoğumuza tadı buruk gelse de vücudumuza çok yönlü fayda sağlaması güçlü bir motivasyon. Karın bölgesindeki yağlanmalar için her sabah yeşil çay tüketmeyi ihmal etmeyin, söylemeye gerek yok ama tabi ki şekersiz! Düzenli kullanımdan sonra vücudunuzdaki değişiklikleri fark edeceğinize eminiz.

yeşil çay

Rezene Suyu

Bağırsak ve sindirimle alakalı ilaçların temelini oluşturan rezene, sindiriminizi kolaylaştırıp şişkinliğinizi girecek. Ayrıca yeşil çaya nazaran çok daha güzel bir tada sahip, bu nedenle içimi de kolay olacaktır. Vücudunuzu zararlı ve toksik maddelerden arındırarak kilo vermenize yardımcı olur. Rezene suyunu da aynı kimyon suyunda olduğu gibi hazırlayabilirsiniz. Bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı rezene tohumu ekleyip bir gece bekletin. Sabah aç karnına bu karışımı süzüp tüketebilirsiniz.

 

Kilo vermek özellikle göbek yağı eritme sabırlı, iradeli ve disiplinli olmayı gerektiren bir süreç. Tüm bu yardımcı etmenlerin başında doktorunuzun verdiği diyet listesine uymayı ve düzenli egzersiz yapmayı unutmayın. Düzenli diyet ve sporun yanında yukarıda saydığımız içecekleri de tüketmek daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

 

Oyla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir