En Sağlıklı İçecekler Nelerdir?

En Sağlıklı İçecekler Nelerdir?

En sağlıklı yiyeceklerle birlikte aynı zamanda en sağlıklı içecekler de sürekli olarak araştırılmakta olan konuların başında gelmektedir. İçecek kültürü yüzyıllardan bu yana devam etmekte olan bir şeydir. Her dönemde insanlar çeşitli içecekleri tüketmişlerdir. Bunlardan bazıları sağlık açısından oldukça önemli içerikler barındırdığı sonradan anlaşılmıştır.

En Sağlıklı İçecekler Kefir

Uzun senelerden bu yana tüketilen içeceklerden birisidir. Türklerin atalarının oldukça fazla tüketmiş olduğu bir içecek olarak ilk sırada yer almaktadır. Sağlık açısından oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Kalsiyum, fosfor, magnezyum ve protein noktasında içeriği oldukça zengin olan içecek günde 1 bardak kadar tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Kırmızı Çay

En sağlıklı içecekler sıralamasında bir diğer içecek ise kırmızı çaydır. Kırmızı çay abartılmadan tüketilmesi durumunda size oldukça fayda sağlar. İçeriğinden dolayı dişlere oldukça faydası bulunur. Ayrıca hastalıklara karşı koruma özelliği içerir. Bir bardaktan fazla tüketilmesi tavsiye edilmez.

Gerçek Meyve Kokteyli

en sağlıklı içecekler

En sağlıklı içecekler sıralamasında yer alan bir diğer içecek ise meyve sularıdır. Burada dikkat edilmesi gereken bu meyve sularının hazır olarak temin edilmemesidir. Hazır meyve suyu içerisinde gerçek meyve oranı oldukça azdır. Bu noktada kendimizin hazırladığı ve yüzde yüz meyve suyu özelliği bulundurmakta olan içeceklerin tüketilmesi oldukça önemlidir. Kalp sağlığı açısından doğal meyve suyu tüketimini tüm uzmanlar tavsiye etmektedir.

Yaban mersini suyu

Çok fazla bilinmeyen içecekler arasında bulunmakta olan yaban mersini suyu tavsiye edilen içecekler arasındadır. Bu içecek sağlık açısından oldukça önemlidir. Yaban mersini suyunun en büyük faydası hafızaya olmaktadır. Genel olarak yaş aralıkları 70 ve üzerinde olan insanlar tarafından tüketilmesi oldukça önemsenmektedir. Gündü 1 bardak kadar tüketimi ideal olarak değerlendirilir. Faza tüketilmesinin çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet vereceği de ayrıca bilinmelidir.

Tüketilmesi önerilen içecekler ile birlikte aynı zamanda kesinlikle tüketilmesi istenmeyen bir takım içecekler de bulunmaktadır. Bunların başında alkollü içecekler ve asitli içecekler gelmektedir. Son zamanlarda insanların yaşamış olduğu sıkıntıların bir çoğunun bu içecekler yüzünden olduğu tahmin edilmektedir. Bunların yanı sıra hazır meyve suyu tüketiminin de birçok rahatsızlığa sebebiyet verdiği bilinmektedir. Bu içeceklerin tüketiminin hayatımızdan çıkarılması uzmanlar tarafından istenmektedir.

Oyla post

2 thoughts on “En Sağlıklı İçecekler Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir