En Zararlı Yiyecekler Hangileri?

En Zararlı Yiyecekler Hangileri?

diğerayrıcave diğer kuşaklarda  olarak da fazlaca tüketiyoruz. Sürekli olarak en faydalı olan yiyecekler konuşulur. Peki ya en zararlı yiyecekler nelerdir? Neleri az tüketmeliyiz veya hiç tüketmemeliyiz? İşte hayatımızdan çıkarmamız gereken ürünler ve sebepleri;

İşlenmiş Etler

En zararlı yiyecekler sıralamasında ilk sırada işlenmiş etler bulunuyor. 2013 yılında yapılan bir araştırmada ani olarak gerçekleşen ölümlerin arkasında işlenmiş etler bulunduğu tespit edildi. Bu sebeple sucuk, sosis, salam ve benzeri işlenmiş ürünlerin mutlaka hayatımızdan çıkarılması gerekiyor. Tüketimden tamamen kurtulamıyorsak bunu en azından naftada 1 olacak şekilde ayarlamamız sağlığımız açısından oldukça önemli.

Margarin

Kalp ve damar sağlığı bakımından oldukça önemli tüketim doğru yağ tüketimidir. Bu açıdan tüketilmemesi gereken yağ olarak ilk sırada margarin bulunmaktadır. Margarin yerine zeytinyağı veya pamuk yağı tüketimi tavsiye ediliyor. Margarinlerin üzerinde bulunan trans yağ içermez ibaresinin uzmanlar doğruyu yansıtmadığını belirtiyor.

Şekerli tahıl gevrekleri

en zararlı yiyecekler

En zararlı yiyecekler arasında çok dikkat edilmesi gereken bir diğer ürün de Şekerli tahıl gevrekleri. Bu ürünleri çocuklar her ne kadar da fazla tüketiyor gibi görünse de büyükler olarak da fazlaca tüketiyoruz. Yapılan araştırmalarda bu ürünlerin sağlık açısından oldukça büyük sıkıntılar oluşturduğu ve bunların tüketimine mutlak suretle son verilmesi gerektiği belirtiliyor.

En Zararlı Yiyecekler ; Fast-Food burgerler

Zamanımızın en büyük rahatsızlıklarından birisi de bilindiği üzere obezitedir. Obeziteye sebep olarak uzmanların ortak görüşü hazır ve dondurulmuş olan ürünleri tüketmeniz. Hazır yiyecekler içerisinde bulunduğu zararlı karışımlar sebebiyle çocukların oldukça fazla dikkatini çekiyor. Ama Z kuşağında ve diğer kuşaklarda obetzitenin çok fazla olduğu diğer rahatsızlıklar ile birlikte biliyorsunuz. Bu ürünlerin sadece et içerdiği de kesinlikle doğru değil. Fast-Food burgerler et oranları %2 ile %4 arasında değişiyor.

Yağda kızartılmış tatlılar

Sağlık sıkıntılarını bir çoğu fazla yağ tüketiminden kaynaklanır. Böyle bir sıkıntıyı en fazla yağda kızarmış olan tatlılar ile yaşamaktayız. Yaşanan bu sıkıntının birçok farklı rahatsızlığa sebep olduğunu biliyoruz. Yanlış yağ tercihi, fazla yağ tüketimi ve yağın birden fazla kullanılması başta reflü olmak üzere birçok ciddi rahatsızlanmanıza sebep oluyor.

Oyla post

One thought on “En Zararlı Yiyecekler Hangileri?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir