Koronavirüse İyi Gelen Yiyecekler

Koronavirüse İyi Gelen Yiyecekler

Yakın zamanın en büyük felaketi olarak değerlendirilen Koronavirüs ile mücadele her alanda devam ediyor. Gıda noktasında birtakım yiyeceklerin ve takviyelerin bu virüse karşı etkili olduğu söyleniyor. Koronavirüse iyi gelen yiyecekler ile ilgili oldukça çarpıcı bir takım açıklamalar var. Gerek bu virüs ile şuan mücadele edenlerin gerek ise yakalanmak istemeyenlerin mutlaka tüketmesi gereken bir takım şeyler bulunuyor.

D Vitamini

D Vitamini sizleri bu virüse karşı %52 oranında koruyan en önemli takviyelerden birisidir. Bunu gerek eczaneden alacağınız hazır vitaminler aracılığıyla gerek ise doğal yollardan almanız mümkün. Koronavirüse iyi gelen yiyecekler açısından ilk sırada yer alan D vitamini alan bireylerin bu rahatsızlığı daha kolay atlattıkları görülüyor. Doğal yollardan bu vitamini almak isteyenler öğlen saatlerinde yarım saat kadar güneş ışığına maruz kalmaları yeterli. Ayrıca eczanelerden de D vitamini takviyesi almanız mümkün.

C Vitaminini Düzenli Alın

Yaklaşık olarak 1 seneden bu yana mücadele edilmekte olan virüs ile ilgili elde olan verilerden birisi de C Vitaminini düzenli alan bireylerin bu virüs ile ilişkisinin daha kolay olduğudur. Greyfurt hibikus, kuşburnu brokoli, kızılcık, renkli biberler, karnabahar, maydanoz, kivi, alabaş, ıspanak, limon, portakal başta olmak üzere birçok sebze ve meyvede rahat bir şekilde bulunmakta olan bir vitamin olarak bilinmektedir.

Çinko

Koronavirüse iyi gelen yiyecekler ile ilgili yapılan araştırmada içerisinde çinko bulunan gıdaların bu hastalıkla ilgili oldukça faydalı olduğu görülüyor. Yapılan açıklamalar çinko bulunduran yiyecekleri tüketenlerin bu rahatsızlığı oldukça rahat atlattıkları belirtiliyor. Et, tüm tahıllar, yumurta, balık, karaciğer, ceviz, badem, kabak çekirdeği, buğday tohumu, ayçiçeği çekirdeği çinko bakımından zengin olarak değerlendirilen yiyeceklerdir.

Probiyotikler

Sofranızda bulunması gerekenler arasında mutlaka Probiyotikler yer almalıdır. Sadece covid 19 açısından değil diğer bütün virüslerle etkili bir şekilde mücadele edilmesi böylece sağlanmış olmaktadır. Evde yapılmış olan turşular buna en güzel örnek olarak verilebilmektedir.

E Vitamini

Soğuk sıkım zeytinyağı, avokado yağı, çörek otu yağı, balık yağları, hindistan cevizi yağı, kabuklu yemişler ve tohum yağları mutlaka tüketilmesi gereken gıdalar arasında yer almaktadır. E vitamini virüs ile etkin mücadele etmektedir.

 

 

Oyla post

One thought on “Koronavirüse İyi Gelen Yiyecekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir