Çikolatalı Fondü Tarifi

Çikolatalı Fondü Tarifi

Isıtılmış çikolataya taze meyvelerin eşlik ettiği muheşem lezzet olan fondü son yıllarda oldukça popüler bir atıştırmalık haline geldi. Hem de oldukça seviliyor. Çünkü hem sevdiğimiz çikolata lezzeti, hem de çeşit çeşit meyveler bulunuyor bu tatlı atıştırmalıkta.

Misafirleriniz için pratik ve lezzetli olmasının dışında göze de oldukça hitap eden bir tatlı olduğundan, aslında evde de bolca tercih edilesi bir atıştırmalıktır. Ama yaptığınızda şunu da unutmayın ki, fondüyü hazırladığınızda kısa bir süre içerisinde tüketmelisiniz. Çünkü eritilmiş çikolata zaman geçtikçe soğuyup katılaşmaya başlayacaktır. E o zaman da meyveleri batırmak oldukça zor olur doğal olarak.

Piyasada artık fondü için hazır setler satılıor fakat ben evde kendim yaparım diyenler için size güzel bir çikolatalı fondü tarifi hazırladık.

Fondü nedir?

En Tatlı Çikolatalı Fondü Tarifi

Malzemeler

Yaklaşık 450 gr. Bitter çikolata

2 su bardağı krema

Dilediğiniz kadar çeşit meyve

Fondün Yapılışı

Hafifce geniş bir kabın içine İçine çikolata ve kremayı koyduğunuz kabı, içi su dolu olan başka bir tencerenin üstüne yerleştirin ve ocağa koyun. Suyun, içinde çikolata ve krema olan kabın içine karışmamasına dikkat edin. Çikolatalar erimeye başladığında tahta kaşık yardımıyla krema ve çikolataların birbirine iyice karışmasını sağlayın. Yumuşak, akışkan bir kıvama geldiğinde hiç soğutmadan çikolatayı hemen kişi sayısına göre bölüp malzemeleriyle beraber servis edin.  Püf nokta olarak da eğer fondünüz katılaşırsa, içerisine az miktar krema katıp ocakta tekrardan ısıtabilirsiniz, bu fondünüzün akışkan kalmasına yardımcı olacak ve meyveleri güzelce batırabilmenize yardımcı olacaktır. Bu fondü tarifi ile size tatlı akşamlar, meyveli fondüler diliyoruz.

Oyla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir