Limon Hakkında Merak Edilenler

Limon Hakkında Merak Edilenler

Kış sezonu geldi, hastalıklar artmaya başladı. Havaların birden soğuyup ısınması, kışın gelmesi, mevsimsel geçişler derken patır patır gribe yakalanmaya başladık. Kışın gelişi ve gribin artışıyla beraber gribe iyi gelecek şeyleri de araştırmaya, kendimize doğal çözümler aramaya başladık bile. Gribe karşı ilaç tedavisi uygulamanın yanı sıra kendimize daha doğal çözümler de arıyoruz. Bir çoğumuz ilaç tedavisi uygulamaktan tamamen kaçınıyoruz hatta. Biz de bunu göz önünde bulundurarak grip ve soğuk algınlıklarının baş düşmanı limonu ele almaya karar verdik.

Gribe yakalandığınız süre içerisinde bünyenizi dinç tutmak, bağışıklığınızı kuvvetlendirmek oldukça önemlidir. Bu dönemde vücudumuzun en ihtiyaç duyduğu şey c vitaminidir. Hepinizin bildiği gibi bunu temin edebilmenin en kolay yolu da limon, mandalina, portakal gibi c vitamini açısından oldukça kıymetli olan gıdalar tüketmektir. Limon ise içerisinde en çok c vitamini barındıran gıdalardan birisidir. C vitamini açısından oldukça zengin olması bağışıklık sisteminizin güçlenmesine ve sindirim sisteminizin ise düzenli çalışmasına yardımcı olur. Bağışıklığınızı kuvvetlendirerek dinçlik vermekle beraber rahatlamanızı sağlayacaktır. Ayrıca içinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde vücudunuzda mikropların kısa sürede vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Soğuk algınlığı, grip ya da öksürükten şikayet ediyorsanız, bir bardak ılık suya bir miktar balla beraber limon ilave ederek, bu karışımı tükettiğinizde problemlerinize iyi gelerek rahatsızlığınızla savaşmanıza yardımcı olur. Bunun dışında günde 1 adet limonun suyunu tüketmek soğuk algınlığına yakalanmadan önce hastalıklardan korunmak için en büyük koruyucunu olacaktır. Aynı zamanda grip esnasında günde 1 adet limon suyu tüketmek hastalığı kolayca atlatmanızı sağlar. Günümüzde soğuk algınlığı, grip esnasında tüketilmesi için limon kullanılarak yapılan birçok karışım bulunmaktadır. Bunların en bilinenlerinden bir karışımı sizler için sunuyoruz:

2 çay kaşığı taze yeşil çay veya 1 adet poşet yeşil çay

1 tatlı kaşığı bal

Yarım limon suyu

1 bardak sıcak suya yeşil çayı ekleyip demlenmesini bekleyin. Ardından limon ve balı da ilave edip tüketin. Günde iki kere tüketmeniz, hastalığınızı atlatmakta yardımcı olacaktır.


 

Oyla post

2 thoughts on “Limon Hakkında Merak Edilenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir