En Beğenilen Çin Yemekleri Nelerdir?

Dünyanın son zamanlarda en fazla konuşulan ülkelerinden birisi pandemi sebebiyle Çin’dir. Çin pandeminin dışında oldukça mutfağı geniş bir ülke. En beğenilen Çin yemekleri ise dünya çapında merak edilen hususlar arasında bulunuyor. İşte ağzınıza layık Çin yemekleri;

en beğenilen çin yemekleri

En beğenilen Çin yemekleri Shou Zhuafan

Shou Zhuafan Çin yemekleri içeriside en fazla bilinen yemekler arasında bulunuyor. Dünya da en fazla beğenilen bu ülkeye ait olan yemek. Yağsız tuzsuz pirinç olarak bilinmektedir. Birçok filmde büyük bir iştahla yenirken gördüğümüz yemek olarak bilinmektedir. Ülkede yaşayacaksanız mutlaka alışmanız gerekir.

Xiajiao – Karidesli mantı

Xiajiao – Karidesli mantı gene bölge üzerinde bilinmekte olan lezzetler arasında bulunmaktadır. Ülkede birçok ev bu yemeği severek tüketmektedir. İçerisinde karides bulunmakta olan mantı olarak bilinmektedir. Pişirilmesi için özel kaplara ihtiyaç duyulmaktadır. Yeşil soğan, soya sosu, zencefil ve susam yağı tüketecek olanların isteklerine göre kullanılabilir. Yemeğin belki de en önemli özelliği buhar ile pişirilmesidir. Gıdalar besin değerini asla kaybetmeyecektir.

Beijing Kaoya – Pekin Ördeği

Beijing Kaoya – Pekin Ördeği en beğenilen Çin yemekleri içerisinde bulunan önemli bir yemektir. Dünya üzerinde birçok ülkede oldukça pahalı bir yemek olarak restoranlarda bulunmaktadır. Ülke de yemek denilince akıllara gelen ilk yemek Beijing Kaoya – Pekin Ördeğidir. Çiğde ağacı odunu kullanılmasıyla birlikte oldukça özel bir şekilde pişirilmektedir. Yani İnce dilimler şeklinde kesilerek servis edilmektedir. Zenginleştirmek açısından portakallı olarak da yapılmaktadır.

En beğenilen Çin yemekleri Chongqing Huoguo

Chongqing Huoguo Çin ülkesinde ortaya çıkmış olana ve birçok ülkede tüketilmekte olan bir yemektir. Yemeğin ilk çıkışı ülkenin başkenti üzerinden olmuş. En önemlisi Ülke içerisinde başkente özel bir yemek olarak bilinmektedir. Bölgenin en önemli yemeklerinden birisidir.  Daha doğrusu Ülke insanları açısından önemli kabul edilmektedir.

Her ülkenin kendisine özel bir yemek kültürü bulunmaktadır. Yani Kültür farklılıkları bazen insanların alışkanlıklarından farklıdır. Netice olarak Damak tadına göre değişir.

 

Oyla post

4 thoughts on “En Beğenilen Çin Yemekleri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir