En Başarılı Aşçılar Kimler?

Dünya üzerinden birbirinden başarılı aşçılar bulunuyor. Yemeğe olan ilginin dünyada hızla artmasıyla birlikte bu aşçılar ön plana çıkmış oluyor. Bu nedenle en başarılı aşçılar her zaman merak edilen hususlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

En başarılı aşçılar Thomas Keller

1955 Kaliforniya Oceanside de dünyaya gelmiş olan aşçı dünya üzerinde tanınan en önemli isimler arasında yer alıyor. Hatta bu konuyla ilgili kendisinin bir devrim bile yaptığını söyleyenler az değil.  Kendisi ayrıca da bir kitap yazarıdır. 1996 senesinde En İyi Amerikan Şef Ödülü kazanarak oldukça büyük bir ün kazanmıştır.

Ferran Adria

En başarılı aşçılar

En başarılı aşçılar listesinin olmazsa olmazı olarak değerlendirilebilecek olan isimlerinden biriside Ferran Adria isimli başarılı aşçıdır. İspanyol kökenli şef Ferran Adria, 2011 senesinde kapatmış olduğu El Bulli adlı restoranı ile dünyaya adını hızlı bir şekilde duyurmayı başardı. İşe temelden başladığı bilinen başarılı aşçı bu mesleği yapmadan önce gene aynı piyasa içerisinde bulaşıkçılık ve aynı zamanda garsonlukta yapmaktadır.

En başarılı aşçılar Alain Ducasse

Alain Ducasse bu listede bulunmakta olan diğer bir başarılı aşçıdır. Netice olarak kendisi en fazla merak edilen isimler arasında bulunmaktadır. Birçok önemli otelde çalışarak son derece büyük bir üne sahip olan başarılı isim kendi mekanını açarak oldukça iyi bir kariyer sahibi olmuş ve birçok kişi tarafından tercih edilen isimler arasında ilk sıralara yerleşmiştir. Bununla birlikte başarılı isim aşçılık okulu, yıldızlar, restoranlar, yemek kitapları ve verdiği danışmanlıklar ile da kariyerini her geçen gün daha da güçlendirmeyi başarmıştır.

Jamie Oliver

En başarılı aşçılar listesinin karizmatik aşçıları arasında bulunmaktadır. Kendisine yemek dünyasının Tarkan’ı da denilmektedir. Bunun sonucunda yemeklerinin haricinde karizmasıyla da oldukça büyük bir ünü bulunmaktadır. Ülkesinde oldukça fazla izlenmekte olan yemek programları bulunmaktadır. Bununla birlikte ayrıca kendisine ait kitaplar da bulunmaktadır. Kendisine ait mekanı bulunmakta olan başarılı ismin tüm dünya üzerinden birçok müşterisi vardır.

Oyla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir