Adana Kebap Tarifi

Adana Kebap Tarifi

Adana’nın bağrından kopmuş gelmiş olan bu tanınmış lezzeti bilmeyen yoktur. Her ne kadar dışarıda yemeye alışmış da olsak, evde yapılan da onları aratmayacaktır. Hatta daha da güzeli, içindekilerin hepsini siz biliyor olacaksınız! İşte size muteşem Adana Kebap Tarifi!

Adana Kebap kaç kalori?


Adana Kebap Tarifi İçin Malzemeler:

Yaklaşık 10 adet yassı çöp şiş

750 gram az yağlı koyun kıyma

1 tane rendelenmiş soğan

4 diş kadar ezilmiş sarımsak

1 tatlı kaşığı dolusu acılı biber salçası

Karabiber, tuz

Adana Kebabın Tarihçesi için tıklayın


Adana Kebap Yapılışı:

Bir kabın içine yukarda verilmiş olan malzemeleri alıyorsunuz ve iyice yoğuruyorsunuz. Malzemeler birbirleriyle iyice özdeşleşene kadar yoğuruyorsunuz, çünkü bu oldukça önemlidir. İyice yoğurduktan sonra eşit parçalar halinde göz zevkinize uygun bir şekilde şişlere yerleştiriyorsunuz. Hazırlanan karışımın şişten dökülmemesi için elinizi hafifçe ıslatarak bu işlemi yapmanız daha iyi olacaktır. Hazırlamış olduğumuz şişleri bir saat kadar buzdolabında dinlendirmeniz, onların tam formunu almasında yardımcı olacaktır. Leziz Adana Kebap Tarifi’ne devam ediyoruz.

Artık hazır olan etleri yağlı kağıt serili tepsiye göznül rahatlığı ile dizebilirsiniz. Önceden ısıtılmış 250 derece fırında sık sık çevrilerek etlerin kurumasına fırsat vermeden dikkatli bir şekilde pişirin. Son olarak lavaş, sumaklı soğan salatası, mevsim salata veya zevke göre piyaz eşliğinde sıcak olarak servis edin. Kokusu burnunuza gelmeye başlamıştır, afiyet olsun!


 

 

Oyla post

One thought on “Adana Kebap Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir