30’lu Yaşlardaki Kadınların Tüketmesi Gereken 4 Yiyecek

30’larınıza girdiğinizde vücudunuzdaki bazı açıklanamayan değişiklikleri fark etmeye başlayacaksınız. Bu değişiklikler, sağlıklı bir kiloyu ve zihni yönetmenizi zorlaştırabilir. İşte incelikle yaşlanmanıza yardımcı olacak ve kilo alma ihtimalinizi düşürecek 4 yiyecek.

  • 30’larınıza ulaştınız mı?
  • 30’larınızda sağlıklı bir kiloyu korumak için ne yapmanız gerektiğini öğrenin
  • Bu yaşta cildiniz de hassas hale gelir

Yaşlandıkça, bedenimiz de yaşlanır ve sağlıklı bir zihin ve beden elde etmek zorlaşır. Bu yüzden sağlığımızı korumak için iki kat daha fazla çalışmak zorundayız. Bunu yapabilmek için ne tür yemekler tüketmeniz gerekip gerekmediğine dair bir yol izlemelisiniz. Gençliğiniz yeni şeyler denemenize ve özgür olmanıza izin verir, ancak gençlik yavaşça yok olunca, kendinize her zamankinden daha fazla dikkat etmeye başlamalısınız.

20’li yaşlarda farklı hissetmeyeceksiniz ama 30’lu yaşlarda, vücudunuzda sağlıklı bir kiloda kalmanızı veya sağlıklı kalmanızı zorlaştıracak bazı açıklanamayan değişiklikleri fark etmeye başlayacaksınız. Ancak yediğiniz veya kaçındığınız yiyecekler, incelikle yaşlanmanıza yardımcı olabilir ve bazı hastalıklar geliştirme şansınızı azaltabilir. İşte 30’larınızda yemeniz gereken 4 yiyecek.

Balık

Yaşlanma, eklem ağrıları da dahil olmak üzere pek çok zorluk getirir. 30 yaşından sonra herkesin başına gelmeyebilir, ancak bir kadının ortak problemlerle karşılaşması çok muhtemeldir. İngiltere’de yapılan bir çalışmada balık yemenin kıkırdak yiyen enzimleri azaltabildiğini ve bu da kemik sağlığını iyileştirebileceğini belirtti. Balık yemek kıkırdak dejenerasyonunu yavaşlatabilir ve eklemlerdeki iltihaplanmayı azaltabilir, böylece size sağlıklı kemikler verir.

Fındık

Profesyonel ve kişisel yaşamınızı dengelemek 30’larınızda oldukça zor olabilir – bazıları için yeni bir aile kurmak gibi yeni bir şeyin başlangıcıdır, bazıları için ise profesyonel kariyeri oluşturmak olabilir. Tüm bunları en üst düzeyde enerjiyle yönetebilmek önemlidir ve fındık yemek size bu konuda yardımcı olabilir.

Kuruyemişler bağışıklık sistemini sağlıklı ve güçlü kılan E vitamini ile doludur. Ayrıca tansiyonunuzu korumak için önemli olan B vitamini bakımından zengindir ve bu da kardiyovasküler hastalıklara yakalanma olasılığınızı azaltır.

Proteinler

Metabolik bir rahatsızlık, sağlığınıza zarar verebilir. Metabolizma, vücudun gıdalardan elde edilen kalorileri kullandığı ve onları enerjiye dönüştürdüğü süreçtir. 30 yaşından sonra, fazla kaloriyi yakmak zorlaşır, bu nedenle 30 yaşlarındaki kadınların protein bakımından zengin yiyecekleri yemeleri gerekir.

Yağsız et ve balık yemek, metabolizmanın ve enerjinin artmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda açlığı engellemeye yardımcı olacak ve artık daha fazla yemek yemeyeceksiniz. Yüksek proteinli bir diyet yapmak metabolizmanızı kontrol altında tutar, bu da sağlıklı kilonuzu korumanıza ve kan şekeri seviyesini kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

Fasulye

30’lara ulaştığınızda yüzünüzde ince çizgiler görünmeye başlar. Avustralyalı bilim adamlarından oluşan bir ekip tarafından yapılan bir araştırmada, fasulye yiyen kadınların daha az kırışıklığa ve daha az güneşe bağlı hasara sahip olduğu bulundu. Fasulye, cildinizi güneşe maruz kalma ve kirlenmeye karşı koruyan antioksidanlarla doludur. Cildin sağlıklı kalmasını sağlar ve cildinizi güvende tutar.

Oyla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir