Gebelikte Kiraz Yemenin 9 İnanılmaz Faydası

Hamilelikte kiraz yemenin inanılmaz derecede faydası mevcut. Bu faydalardan bazıları baş ağrısı ve migren tedavisi, kas ağrısını hafifletme, kaloriyi düşürme, sağlıklı sindirim sistemini destekleme, balgam söktürücü olarak çalışma, kan dolaşımını destekleme, yüksek tansiyonu önleme, yorgunluğu önleme, gebelik diyabetini önleme, şişmeyi ve iltihabı hafifletmeyi, beyin sağlığını desteklemeyi içerir ve bağışıklığı arttırır.

Kırmızı, sulu ve lezzetli kirazlar düşündüğünüzden daha fazla besin içerir. Bol miktarda mineral, vitamin, enzim, folik asit, vb. İle zenginleştirilerek hamilelik sırasında majör ve minör sağlık hastalıklarını uzak tutma potansiyeli vardır. Sadece dayanılmaz tada sahip değiller, aynı zamanda da tat alıcılarınızı tatmin ediyorlar. Dahası, tatlı ve ekşi meyvelerin hamilelikte sık görülen bulantı ve kusmayla mücadelede faydalı olduğu söylenir.

Bebek bekleyen anneler, kirazları atıştırmalık olarak tüketebilir; Onları çeşitli salatalara ekleyebilirler, meyveler tatlılarınıza yenileyici bir tat katabilir. Herhangi bir biçimde kiraz, sayısız sağlık yararından faydalanabileceğiniz hızlı bir kaynaktır.

Kirazın Besin Değerleri

Kalori 50
Kolin 4 mg
Bakır 1 mg
Fiber Diyet Lif 2.9 g
Florür 8 mcg
Folat 5 mcg
Demir 5 mg
Magnezyum 2 mg
Manganez 1 mg
Niasin 2 mg
Pantotenik Asit 3 mg
Fosfor 0 mg
Potasyum 306 mg
Protein 9 g
A vitamini 3 IU
C vitamini 7 mg
E vitamini 1 mg
K vitamini 9 mcg
Çinko 1 mg

Gebelikte Kiraz Yemenin Faydaları

1. Baş Ağrıları ve Migreni Hafifletir

Uzmanlar, preeklampsi ve östrojen hormonu dalgalanmasının hamilelik sırasında migren veya baş ağrısına neden olduğunu ortaya koymuştur. Bu durum, bebek bekleyen annelerin genel refahına zarar verebilir, bu nedenle göz ardı edilmemesi gerekir. Biyoflavonoitlerin ve antosiyaninlerin bir güç kaynağı olarak, ağrılarla mücadele etmek için kiraz tüketebilirsiniz. Her iki besin de hamilelik boyunca vücudunuzdaki gereksiz dalgalanmaları hafifletmek için gereklidir.

2. Kas Ağrısını Giderir

Tatlı ve ekşi kiraz, antienflamatuar özelliklere sahiptir. Beslenme uzmanları hamilelik sırasında meyvelerin en az 2-3 porsiyonunu tüketmeyi tavsiye etmişlerdir. Bu şekilde, kas ağrıları ve eklem iltihaplarını etkili bir şekilde önleyebilirsiniz. Bebek bekleyen anneler doğumdan önce çeşitli iltihaplar yaşarlar, bu nedenle ciddi bir durumda ilk olarak doktorunuza danışın ve bu konuda kendi kendinize ilaç kullanmaktan kaçının.

3. Düşük Kalori

Gebelerin hamilelikte kilo almaya daha yatkın olmaları muhtemeldir, daha sonra kaybetmek zorunda olacağınız kilolar da can sıkıcı hale gelir. Vücudunuzun kilosunu korumak istiyorsanız, gebe kalacağınız günden bu yana kiraz tüketmeye başlamanız gerekir. Diyetisyenler, yüksek besin içeriği ve düşük kalorili olması nedeniyle meyve ve sebzeleri tercih ederler. Kırmızı ve lezzetli kirazlar, vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir ve bir kase taze kirazda, sadece 50 kalori vardır.

4. Sağlıklı Sindirim Sistemi

Hafif bir dikkatsizlik sindirim problemlerine yol açabilir. Bunu önlemek için, beslenme uzmanları diyet lifi ile zenginleştirilmiş gıdaların tüketilmesini tavsiye etmişlerdir. İkincisi hazımsızlıktan korunmak, hamilelik sırasında sürekli şişkinliği önler. Ayrıca, hazımsızlığı gidermek, düzensiz bağırsak hareketlerinizi düzenler. Kirazlar, diyet liflerinin güç kaynağıdır ve yalnızca bir porsiyon, yorgun midenizi daha kısa sürede etkili bir şekilde harekete geçirir. Uzmanlar ayrıca hamile anneleri, kimyasal madde içermedikleri için, sindirim sorunlarını doğal kaynaklardan tedavi etmeye çalışırlar.

5. Balgam Söktürücü

Hamilelikte solunum problemleriyle karşılaştıysanız kirazlar işe yarayabilir. Birçok çalışma da balgam söktürücü olarak niteliklerini göstermiştir. Günlük yaşamınıza kirazları ekleyerek sürekli öksürükleri tedavi edebilir ve soğuk algınlığı, bronşit ve astımı rahatlatabilirsiniz. Bununla birlikte, başka sağlık sorunları riskini önlemek için kronik astım durumunda doktorunuzun tavsiyesini dikkate almayı unutmayın.

6. Daha İyi Uyku Sağlar

Hamilelik sırasında gevşetici veya uyku hapı almayı denememeli ve sadece uykuya neden olan özellikler içeren yiyecekleri tercih etmelisiniz. Uyku problemleri halinde, melatonin adı verilen bir antioksidanla dolu oldukları için bir kase taze ve soğutulmuş kiraz tüketebilirsiniz. Düzenli olarak tüketildiğinde, antioksidan rahatsızlığı önler ve saatlerce huzur içinde uyumanızı sağlar. Bunun dışında, vişne suyu aynı işlevi gerçekleştirebilir. Bununla birlikte, meyve doğal olarak yüksek oranda içerdiğinden şeker eklemekten kaçının.

7. Yorgunluğu Önler

Tatlı ve ekşi meyvelerde bulunan bol miktarda besin, ani yorgunluk ve baş dönmesi ile ilişkili faktörleri engellemek için güvenli bir kaynaktır. Hamileler, hamilelik boyunca enerji seviyelerini artırmaya yarayan su, lif, vitamin ve mineralleri toplamak için kiraz tüketebilirler.

8. Gebelik Diyabetini Önler

Gebelikteki diyabetle ilişkili riskler hamile anne için artar. Beslenme uzmanları, ciddi bir sağlık sorunu olduğundan diyabetin riskleriyle mücadele etmek için doğal kaynaklardan şeker tüketmeyi tavsiye ediyorlar. Doğmamış bebeğin sağlığına da zarar verme potansiyeli vardır. Bu nedenle, hamilelik sırasında işlenmiş yiyecekleri ve şekerli içecekleri tüketmeyin ve tatlı isteklerinizi taze kiraz gibi lezzetli meyvelerle frenleyin.

9. Beyin Sağlığını Destekler

Beslenme uzmanları, bebek bekleyen annelerin, fetüsün beyin sağlığını koruyan besinlerle yüklü yiyecekler tükettiğini öne sürmektedir. Balaton ve antosiyaninler, fetüs beyninin sağlıklı gelişimini sağlar ve kiraz gibi meyvelerde bolca bulunur.

Oyla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir