Saç Bakımında Cevizin 4 Muhteşem Etkisi

Omega 3 yağ asitleri ve mono doymuş yağlarla zenginleştirilmiş cevizleri, saçlarınız için nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.

Ceviz, omega 3 yağ asitleri ve mono doymuş yağlarla zenginleştirilmiştir. Ceviz tüketimi, genellikle birden fazla besin maddesi bakımından zengin olması açısından önerilmektedir. Ceviz, dünyadaki en sağlıklı yiyeceklerden biridir. Ayrıca kalbinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Cevizi, saçınız için de kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Ceviz, sağlıklı saçlara ulaşmak için doğal bir yoldur. Saçınızı sağlıklı tutacak, sağlığınızı artıracaktır.

İşte saç için ceviz kullanımının 4 yolu

Kepekle mücadelede yardımcı olur

Saç köklerindeki yağ bezleri beklenenden daha az yağ üretiyorsa, kepek size sürpriz olmamalıdır. Saçınıza ve saç derinize yeterli besin sağlayamıyor musunuz? Ceviz, derinizdeki tüm kepek izlerini gidermek için en iyi sonucu verecektir. Esansiyel yağ asitlerinin alımını arttırırsanız saçlarınız kepekten kurtulacaktır.

Saç dökülmesinde azalma

Saç dökülmesi selenyum eksikliğinden kaynaklanır. Günlük diyetinize ceviz eklerseniz, vücudunuzda selenyum miktarı artar. Bununla birlikte, ceviz saç dökülmesini önlemede yardımcı olan biotin (B7 vitamini) bakımından zengindir. Sağlıklı ve uzun saçlar için her gün bir avuç ceviz tüketilmesi önerilir.

Saçları güçlendirmek için cevizler

Sert güneş ışığının kirlenmeyle beraber saçınıza ne gibi zararlar verebileceğini hiç hayal ettiniz mi? Potasyum oranı yüksek, omega-3, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri bakımından zengin ceviz, saçınızı kökten uca güçlü tutmaya yardımcı olur. Ceviz tüketmeye başladığınızda, gevşek saçlarınızın artık mevcut olmadığını fark edeceksiniz. Cevizdeki Omega 2 yağ asitleri de saçınızı beslemek ve güçlendirmek açısından en iyi sonucu verir.

Ceviz kabuğu ile saç boyası

Saçlara zarar vermeyen, kimyasalsız saç rengi; sert ceviz kabuğu ile kesinlikle mümkündür. Sert ceviz kabuğu, onlara çok güçlü bir renk verir. Yani saçınızı boyamak ve doğal koyu kahverengi görünmesini sağlamak istiyorsanız ceviz kabukları kullanabilirsiniz. Kendi ceviz boyalarınızı nasıl yapabilirsiniz:

  • 10-15 ceviz kabuğunu alın ve kabaca ezin ve yaklaşık 30 dakika kaynar suya batırın
  • Sıvıyı soğutun ve kabukları süzün
  • Kafanızdaki renklendirmek istediğiniz saç tellerini ayırın
  • Bir pamuk topunun yardımıyla, sıvıyı bu tellere uygulayın
  • En az bir saat, saçınızı böyle bırakın ve dinlenin.
  • Saçınızı biraz su ve hafif bir şampuan veya saç kremi ile durulayın.
  • Saçınızı neredeyse bir hafta boyunca sıcak suyla yıkamayın, aksi halde boya bulaşabilir. Doğal olarak kahverengi saçların tadını çıkarın.
Oyla post

One thought on “Saç Bakımında Cevizin 4 Muhteşem Etkisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir